cz sk pl

Služby – Podlahy

POKLÁDKA DŘEVĚNÝCH PODLAH A PANELŮ

Naše firma se zabývá komplexní pokládkou podlahových panelů, dřevěných podlah a parket. Kromě toho zajišťujeme potřebný materiál pro provedení zakázky bez dalších souvisejících nákladů. Máme bohaté zkušenosti s rychlou a efektivní realizací konkrétních prací.

POKLÁDKA PARKET

Parkety jsou stavební materiál ze dřeva, který se používá pro dokončení podlah uvnitř budov. Obvykle jsou vyrobeny z obdélníkových destiček, které tvoří opakující se vzor. Pokládka parket spočívá ve spojování jednotlivých prvků (pero a drážka) a jejich připevnění k podkladu. Nejčastějšími evropskými druhy dřevin pro výrobu parket jsou: dub, jasan, buk, javor, třešeň a habr. Zase neoblíbenějšími exotickými dřevinami pro výrobu parket jsou: merbau, doussie, teak, irocco, jatoba.

BEZPRAŠNÉ BROUŠENÍ PARKET

Broušení parket je způsob na prodloužení jejich životnosti. Spočívá v mechanickém odstranění předchozích lakových povlaků a nátěrů, obvykle také malé vrstvy dřeva.
Broušení je fáze, na kterou byste měli pamatovat při každé renovaci dřevěné podlahy a také při obnovování vzhledu parket, když plánujete natírání nebo lakování podlahy. Tento postup se obvykle provádí jednou za několik až několik desítek let. Jeho efektem je zvýšení estetiky parket a také zvýšení jejich odolnosti.
Provádíme bezprašné broušení, což znamená, že máme moderní brusky vybavené pohlcovači prachu. Práce s takovým zařízením umožňuje výrazně snížit množství vznikajícího prachu a odpadu.

LAKOVÁNÍ A OLEJOVÁNÍ

Lakování a olejování parket jsou dva alternativní způsoby ochrany dřevěných podlah. Výběr jedné z nich musí záviset na způsobu využívání místnosti a podmínkách, které v ní převládají.
Rozhodně častěji se provádí lakování – lze jej provést na každém druhu dřeva a osvědčuje se v silně využívaných místnostech. Lakování umožní dosáhnout různého estetického efektu – povrchovou úpravu lze provést na vysoký lesk, může být také saténová nebo matná.
Olejování zajišťuje vynikající ochranu dřeva a dává tak velmi přirozený efekt. Na rozdíl od laku olej nevytváří vrchní, umělou vrstvu, ale proniká do materiálu a chrání jej „z vnitřku“ (zajišťuje hlubokou impregnaci). Olejování podlahy vykresluje uspořádání dřeva, zvýrazňuje přirozenou krásu dřevěné podlahy a zajišťuje matný efekt povrchové úpravy. Dřevo si zachovává svou strukturu. Olejované podlahy jsou antistatické, což znamená, že nepřitahují prach. V případě jejich místního poškození stačí obrousit a znovu naolejovat místo, kde došlo k poškození.

RENOVACE SCHODŮ

Mnohaleté používání schodů se odráží na jejich vzhledu a bezpečnosti. Renovace schodů je způsob na obnovení celého interiéru. Naše firma poskytuje tuto službu již dlouhé roky.

Nabízíme poradenství a renovaci schodů na nejvyšší úrovni. Na základě našich zkušeností vyrábíme schody a zábradlí z tuzemského a exotického dřeva. Poskytujeme rady nebo používáme materiály dodané klientem.

MĚŘENÍ VLHKOSTI PODKLADU

Standardní činností naší firmy je měření vlhkosti podkladu, dřeva a vzduchu. Měření se provádí vždy před pokládkou podlahy u klienta.

Nástroje, které vlastníme a používáme, patří k nejlepším a nejpřesnějším dostupným na trhu. Umožňuje to přesně posoudit podmínky a přizpůsobit techniku pokládky podlahy specifice místnosti.

Jak měříme vlhkost podkladu?
Norma umožňuje pokládku parket, když vlhkost vzduchu v místnosti není větší než 60 % a vlhkost betonového podkladu nepřesahuje 2 % dle metody CM. Počáteční měření provádíme pomocí zařízení zvaného hygrometr. Po kontaktu s podkladem se načte výsledek na displeji hygrometru. Místa, kde se obsah vlhkosti blíží přípustnému limitu, se výrazně označí.

Na označených místech naši zaměstnanci odeberou 50g vzorky materiálů pro další podrobné měření metodou CM. Po navážení správného množství materiálu se odebraný vzorek umístí do speciální nádoby se třemi kovovými kuličkami a ampulkou s karbidem. Nádoba se těsně uzavře víkem vybaveným manometrem. Pak důkladným protřepáním nádoby způsobíme rozbití skleněné ampulky s karbidem, který po kontaktu s podlahou s vhodnou vlhkostí vytvoří odpovídající tlak. Výsledek měření indikuje ručička manometru. Vlhkost nesmí překročit 2 %. Pokud nepřekročí normu, můžeme přistoupit k dalším pracím.

Kontakt

Salon Drzwi i Podłóg EMA
ul. Grażyńskiego 10B
43-300 Bielsko-Biała

DVEŘE: tel. +48 795 173 798
PODLAHY: tel. +48 608 506 063

Napište nám a my vás budeme kontaktovat:

Tyto webové stránky chrání reCAPTCHA. Platí Politika soukromí a Podmínky používání služby Google.